درمان افسردگی پس از زایمان - دکتر مروارید آل یاسین

افسردگی پس از زایمان یک نوع اختلال روانی است و عارضه­ ی شایع در دوران پس از زایمان می­باشد، و اگر بخواهیم آن را تعریف کنیم به نوعی روی دادن همه ی اختلالات روانی پس از زایمان گفته می شود. از شایع ترین علائم افسردگی پس از زایمان می­توان به احساس اندوه و غم و نا امیدی، احساس گناهکار بودن، اختلال در خوابیدن، آسیب رساندن به کودک خود و کم اشتها شدن نام برد. افسردگی پس از زایمان عوارض جدی برای مادر، نوزاد و خانواده به همراه دارد که مهمترین آنها ایجاد تداخل در تطابق میان مادر و کودک و همچنین همسر و خانواده می­باشد. علت اصلی افسردگی پس از زایمان را میتوان به عوامل هورمونی،رواني اجتماعي، عوامل اقتصادي و ... تقسیم کرد که جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید صفحه ی درمان افسردگی پس از زایمان در وبسایت دکتر آل یاسین را مطالعه نمایید.طبق مطالعات انجام گرفته، اقداماتی که جهت درمان افسردگی پس از زایمان در نظر گرفته می­شود شامل: دارو درماني، درمان با الکتروشوک ،روان درمانی است که بسته به اینکه علت آن چیست و شدت افسردگی چه مقدار ارزیابی میشود متغییر است.

درمان افسردگی پس از زایمان - دکتر آل یاسین

راه های درمان اضطراب - دکتر آل یاسین

مردم اغلب چنان به اضطراب عادت كرده اند كه از وجود اضطراب در خود بی خبرند. بسیاری از ما به رغم این كه عصبی و هیجان زده نمی شویم ، از تأثیرات وعوارض ضعیف كننده و مخّرب اضطراب در امان نیستیم . حتی در صورتی كه احساس ناامیدی و اضطراب نكنیم، اضطراب ایجاد شده می تواند شیوه و طرز رفتار ما را با دیگران تغییر دهد ، یا به بدن ما آسیب جدی وارد سازد. عوامل بسیاری سبب بروز اضطراب و استرس می شوند. مثلاً بیماری ، دیر رسیدن به محل كار ، ترافیك و ... اما مهمترین عامل طرز برخورد ، نوع نگاه و دیدگاه ما به حوادث و اتفاقاتی است كه در محیط زندگی ما در حال رخ دادن است.

راه های درمان اضطراب متعدد است به عنوان مثال ما می توانیم احساسات و عواطف خود را تغییر دهیم. این امر از طریق تغییر در رفتارمان یا تغییر در تفكر و طرز فكرمان امکان پذیر می شود. مثلا انجام دادن مقداری از یك كار می تواند ما را از نگرانی درباره ی آن رها سازد. ایجاد یك برداشت و فهم جدید از یك وضعیت خاص ، از ترس ،اضطراب و استرس ناشی از آن می كاهد.

راه های درمان اضطراب - دکتر آل یاسین

چند نمونه از راه های درمان اضطراب را با هم مرور میکنیم:

1- همیشه برای کارهای خود برنامه ریزی کنید.

2- شناخت محدودیت ها و ضعف های خود و قبول آنها

3-اوقاتی را در زندگی جهت بازی ، تفریح و سرگرمی در نظر داشته باشید

4-متبت نگر ، سازنده و مفید باشید.

5- به عقاید دیگران احترام بگذاریذ و گذشت را سر لوجه ی کار خود قرار دهید.

6- از رقابت های بی دلیل و بی جا پرهیز کنید.

7-ورزش میتواند تا حدود زیادی در درمان اضطراب مفید واقع شود.

8-زمانی را برای استراحت در محیطی آرام در نظر بگیرید تا کمک شایانی به درمان اضطراب خود کرده باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد راه های درمان اضطراب می توانید به وبسایت دکتر آل یاسین مراجعه نمایید.

آشنايي با روش هاي شناختي و رفتاري در درمان افسردگي و اضطراب

در دهه اخير درمان افسردگي و اضطراب به ويژه افسردگي و اضطراب نوجواني توجه فوق العاده به نقش شناخت درماني و رفتار درماني معطوف گشته است . لذا بايد توجه داشت به اهميت فوق العاده و موثر در درمانگري هاي شناختي و رفتاري در درمان افسردگي و اضطراب به ويژه افسردگي نوجوانان تاكيد شده است .

آن چه که مسلم است اين است كه در درمان افسردگي و اضطراب باید به ويژگي هاي شخصيتی فرد افسرده توجه خاصي داشت.

روانشناسان در بررسي خود به مقايسه نوجوانان مبتلا به افسردگي و اضطراب و نوجوانان غير مبتلا پرداخته اند و متوجه شدند كه ساختار ذهني نوجوانان افسرده به گونه اي است كه نوع استنباط نوجوانان عادي است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد درمان افسردگی و اضطراب می توانید به وبسایت دکتر آل یاسین مراجعه نمایید همچنین جهت درمان افسردگی و اضطراب خود می توانید به صورت تلفنی و یا حضوری اقدام به مشاوره نمایید.

درمان افسردگی و اضطراب - دکتر آل یاسین

درمان افسردگی مزمن

افسردگی مزمن نوعی اختلال خلق است که بيش از دو هفته پايدار می ماند . نشانه ها می تواند، شامل : احساس بزرگ غم و سوگ، از دست دادن علاقه و خوشحالی در انجام کارهایی که معمولاً برايمان باعث لذت است و احساس گناه و بی ارزشی باشد. افسردگی مزمن می تواند باعث کم خوابی، تغيير اشتها، خستگی شديد و مشکل شدن تمرکز شود. افسردگی مزمن می تواند خطر خودکشی را افزايش دهد.

درمان افسردگی مزمن با استفاده از دارو

داروهای ضدافسردگی جهت درمان افسردگی مزمن موثر هستند و هیچ داروی خاصی بهتر از دیگری نیست. مطالعات نشان می دهد تنها 25 تا 35 درصد بیماران مبتلا به افسردگی مزمن می‌توانند از طریق دارو در زمان کوتاه بهبود یابند.

ممکن است برای بیماران مبتلا به افسردگی مزمن قبل از بهبودی، استفاده طولانی مدت داروهای ضد افسردگی الزامی باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد درمان افسردگی مزمن و روشهای درمانی آن می توانید به وبسایت دکتر آل یاسین مراجعه نمایید.

درمان افسردگی مزمن - دکتر آل یاسین

.

.

.