.

مزایای استفاده از نمای شیشه ای ساختمان

1- یکی از مهمترین مزیت هایی که استفاده از نمای شیشه ای ساختمان برای ساکنین دارد بالا بردن امنیت و ایمنی ساختمان است. در سال های اخیر تحقیقات صورت گرفته در مورد ساختمان هایی که نمای شیشه ای ساختمان داشته اند، نشان داده است که میزان موارد غیر امنیتی در این ساختمان ها به مراتب کمتر از ساختمان دیگر گزارش شده است.

2- نمای شیشه ای ساختمان می تواند صدا را کنترل کرده و محیط آرام تر و بهتری را برای ساکنین بوجود آورد. در واقع شیشه های استفاده شده در این نوع نما در مقابل صدا عایق هستند.

3- شیشه هایی که در نمای شیشه ای ساختمان استفاده می شوند در مقابل عبور اشعه ماوراء بنفش مقاوم بوده و مانع از عبور این اشعه به داخل ساختمان می شوند در نتیجه ساکنینی که در این ساختمان ها زندگی و یا کار می کنند از این اشعه مضر هم در امان هستند.

4- میزان انرژی خورشیدی که از طریق نمای شیشه ای ساختمان به داخل ساختمان وارد می شود به مراتب بیشتر بوده و در نتیجه بهره وری از انرژی خورشیدی با این نوع نما بیشتر خواهد بود و به خصوص در زمستان ها استفاده بهینه از انرژی خورشیدی صورت می گیرد.

5- تنوع رنگی در این مدل نماها به مراتب زیاد تر بوده و می تواند هر نوع سلیقه و خواستی را جلب کند. یعنی بر اساس نوع ساختمان و کارایی و کاربرد آن می توانید از شیشه هایی با رنگ های متفاوت استفاده کنید.

6- بار مرده ای که در نمای شیشه ای ساختمان وجود دارد نسبت به نماهای دیگر کمتر است.

7- در نهایت اینکه هزینه های مربوط به نصب و راه اندازی ونگهداری این نوع نما نسبت به نماهای دیگر کمتر بوده در نتیجه استفاده از آن مقرون به صرفه تر خواهد بود.

نمای شیشه ای ساختمان - نمایشگاه مجازی ایران

.

نمای اسپایدر نوعی از نمای شیشه ای ساختمان

نمای اسپایدر دارای شیشه لمینت شده است. این شیشه لمینت شده دو لایه شیشه سکوریت است که ضخامت آن در حدود شش میلی متر می باشد. یک لایه طلق هم بین دو لایه شیشه قرار داده می شود که ضخامت این لایه طلق در حدود 5201 میلی متر است. بیشترین استفاده ای که از نمای شیشه ای اسپایدر می شود در اماکن تجاری و اداری و فروشگاهها و غرفه های نمایشگاهی و جاهایی است که نیاز به پارتیشن بندی دارد. عایق بودن این نما در مقابل صدا و حرارت باعث شده است، مصرف انرژی در مکان هایی که از این نما استفاده می کنند به میزان زیادی کاهش پیدا کرده و مقرون به صرفه تر باشد. برای همین در سال های اخیر استفاده از این نما در ساختماهای اداری و تجاری عمومیت پیدا کرده است.

نمای اسپایدر - نمایشگاه مجازی ایران

.

نمای کرتین وال یکی دیگر از انواع نمای شیشه ای ساختمان

نمای کرتین وال یک نوع نمای بسیار مدرن با طراحی فوق العاده است. این نما ترکیبی از پروفیل های آلومینیومی بوده که به عنوان سازه در نما کاربرد دارند و در کنار آن لاستیک های آببندی و هوابندی و اتصالات نصب هم کار اجرای این نما را با دقت تمام صورت می دهد. نمای کرتین وال به خاطر زیبایی و ظرافتی که در طراحی و اجرای آن وجود دارد در سال های اخیر بسیار محبوب شده است. ضخامت شیشه های استفاده شده در نمای کراتین وال 18 تا 40 میلی متر انتخاب می شود. استفاده از هر کدام از این ضخامت ها بسته با خواست مشتری و فضایی دارد که قرار است این نما در آن اجرا گردد. مهمترین ویژگی این نما که آن را از سایر نماها متمایز می کند کمتر بودن بار مرده روی آن و مقاومت این نما در برابر باد و فشار است. طراحی این نما با نرم افزارهای پیچیده و تخصصی صورت گرفته و همین امر باعث شده است ظرافت های خیلی زیادی داشته باشد و اجرای آن از عهده هر کسی برنیاید. برای اجرای یک چنین نماهایی قطعا باید از وجود افراد متخصص و متبحر استفاده کرد تا کار در نهایت دقت و ظرافت انجام شود.

نمای کرتین وال - نمایشگاه مجازی ایران

شما همراهان و دنبال کنندگان این مطلب می توانید جهت مشاهده و و خرید انواع نمای شیشه ای ساختمان،از صفحه نمای شیشه ای ساختمان در وبسایت نمایشگاه مجازی ایران دیدن فرمایید.

نمایشگاه مجازی ایران معرفی کننده ی بهترین برندها و شرکت های ارائه دهنده ی نمای شیشه ای ساختمان در ایران به همراه لیست قیمت،مشخصات فنی و نمونه پروژه های انجام شده در این زمینه می باشد

.

نمایشگاه مجازی ارائه دهنده ی ساندویچ پانل

ساندویچ پانل را به نام دیگری هم می شناسند. پنل کامپوزیت آلومینیوم همان ساندویچ پانل است. اولین چیزی که باید در مورد پنل کامپوزیت بدانید اینکه از مواد سبک و کم وزن ساخته شده که نوع طراحی و ساخت آن به شکلی است که از دو سمت لایه گذاری می گردد. در بین این دو لایه، لایه دیگری کار می شود که نرم و انعطاف پذیر است و به خاطر همین ویژگی و برخی ویژگی های دیگر، آن را لایه عایق می گویند. علت اینکه ساندویچ پانل را به این نام می خوانند و در صنعت هم آن را به این نام شناسایی می کنند به خاطر شباهتش به همبرگر است. پنل کامپوزیت را ممکن است از چهار جنس مختلف بسازند که شامل پشم شیشه، پشم سنگ، مواد پلی اورتان و پلی استایرن می باشند. هر کدام از انواع نام برده شده هم کاربرد و مورد استفاده خود را دارند.

ساندویچ پانل - انواع ساندویچ پنل - نمایشگاه مجازی ایران

.

ساختار ساندویچ پانل چگونه است؟

همانطور که در سطور بالا هم اشاره کردیم این پانل از سه لایه تشکیل شده است که دو لایه آن بیرونی و درونی هستند و لایه سوم هم بین این دو لایه قرار گرفته است و در ادامه به شرح کامل هر سه لایه و جنس هر کدام از آنها می پردازیم.

1-لایه درونی و بیرونی که اصلی ترین لایه ها هستند در واقع نمای بیرونی و سطح را شامل شده و آخرین سطح های پنل کامپوزیت در واقع لایه درونی و بیرونی هستند.

2-لایه وسطی که دربین لایه دورنی و بیرونی قرار دارد به لایه عایق مشهور بوده و کار آن حفظ سرما و یا گرمای محیط است و در واقع همانطور که از نامش پیداست، محیط را عایق می کند و از هدر رفت انرژی جلوگیری به عمل می آورد. شکل گیری و ساخت لایه وسطی با استفاده از یک چسب مخصوص بوده که در واقع با استفاده از این چسب لایه درونی و بیرونی به یکدیگر متصل می شوند.

.

شما همراهان و دنبال کنندگان این مطلب می توانید جهت مشاهده و و خرید انواع ساندویچ پانل،از صفحه ساندویچ پانل در وبسایت نمایشگاه مجازی ایران دیدن فرمایید.

***

نمایشگاه مجازی ایران معرفی کننده ی بهترین برندها و شرکت های ارائه دهنده ی ساندویچ پانل در ایران به همراه لیست قیمت،مشخصات فنی و نمونه پروژه های انجام شده در این زمینه می باشد.