.

ژنراتور - نمایشگاه مجازی ایران

دیزل ژنراتور چگونه کار می کند؟

یک ژنراتور دیزل ترکیبی از موتور دیزلی و یک ژنراتور است. موتور دیزل به عنوان عمل ایجاد قدرت برای به حرکت درآوردن ژنراتور برای تولید برق استفاده می شود. موتور دیزل نیز یک موتور احتراق فشرده با سوخت دیزل است. اصل کار موتور دیزل این است که هوا در سیلندر فشرده شده و باعث افزایش درجه حرارت می شود. روغن دیزل به سیلندر خورده و سوزانده می شود و در نتیجه ی آن حرارت بالا و فشار بالا تولید می کند. ادامه پیداکردن سوخت گاز باعث می شود پیستون برای کار، انرژی گرمایی را به انرژی مکانیکی تبدیل کند. در حقیقت، موتور دیزل کار خود را با چهار فرایند انجام می دهد: ورودی، فشرده سازی، گسترش احتراق و اگزوز، که یک چرخه کار را تشکیل می دهد.

فاکتور قدرت یکی از چالش برانگیزترین مسائلی است که در استفاده از مجموعه ژنراتور با آن مواجه می شویم، اما مهم ترین چیزی که باید در مورد عامل قدرت بدانیم این است که میزان برقی که نیاز داریم یک ژنراتور تولید کند چقدر است ژنراتور باید بتواند از عهده ی تولید این مقدار انرژی بربیاید. استاندارد صنعت برای این ژنراتورها این است که آن ها تا 0.8 فاکتور قدرت رتبه بندی شوند. هرچه انرژی مورد نیاز شما بیشتر باشد قطعاً به ژنراتور بزرگ تری برای این کار نیاز خواهید داشت.

***

شما همراهان و دنبال کنندگان این مطلب می توانید جهت مشاهده و و خرید انواع ژنراتور،از صفحه ژنراتور در وبسایت نمایشگاه مجازی ایران دیدن فرمایید.

نمایشگاه مجازی ایران معرفی کننده ی بهترین برندها و شرکت های ارائه دهنده ی ژنراتور در ایران به همراه لیست قیمت،مشخصات فنی و نمونه پروژه های انجام شده در این زمینه می باشد.

*

ژنراتور - دیزل ژنراتور - نمایشگاه مجازی ایران

*

دیزل ژنراتور از چه قسمت هایی تشکیل شده است؟

معمولاً یک مجموعه دیزل ژنراتور از سه بخش تشکیل شده است: موتور دیزل، ژنراتور AC و کنترل پنل.

مزایا و معایب استفاده از دیزل ژنراتور

مزایای دیزل ژنراتور

با استفاده از ژنراتور دیزل هزینه های تعمیر و نگهداری کاهش می یاید. این به خاطر این واقعیت است که ژنراتورهای دیزلی مجهز به شمع های جرقه و کربورترها نشده اند. درواقع این به این معنی است که شمع های جرقه ای نیازی به جایگزین شدن ندارند و تعمیرات اصلی مورد نیاز در ژنراتور دیزلی عوض کردن روغن است و اگر این کار به طور مرتب انجام شود، دیزل ژنراتور شما به مدت بسیار طولانی و بدون هیچ گونه تعمیر و نگهداری کار خواهد کرد.

همچنین با استفاده از ژنراتورهای دیزلی مشاهده می شود که آن ها در هنگام انجام یک کار مشابه، سوخت کم تری مصرف می کنند و سوخت آن ها نیز در مقایسه با سوخت های دیگر ارزان تر است درواقع سوخت دیزل بهتر از بنزین است.

از لحاظ عمر، ژنراتور دیزلی بسیار طولانی تر از ژنراتور بنزین عمر می کند. ژنراتور معمولی بنزین حدوداً 1000 ساعت کار می کند، درحالی که ژنراتور دیزلی به طور متوسط 30000 ساعت بدون نیاز به یک تعمیرات عمده کار خواهد کرد. ژنراتور دیزلی برای مقاومت در برابر فشار ساخته شده است.

*

شما همراهان و دنبال کنندگان این مطلب می توانید جهت مشاهده و و خرید انواع دیزل ژنراتور،از صفحه دیزل ژنراتور در وبسایت نمایشگاه مجازی ایران دیدن فرمایید.

نمایشگاه مجازی ایران معرفی کننده ی بهترین برندها و شرکت های ارائه دهنده ی دیزل ژنراتور در ایران به همراه لیست قیمت،مشخصات فنی و نمونه پروژه های انجام شده در این زمینه می باشد.

*

هواکش - نمایشگاه مجازی ایران

هواکش یک دستگاه الکتریکی است که هوا را در فضایی کوچک یا منطقه ای بزرگ به گردش در می آورد.

بدین وسیله تهویه صورت می گیرد.

ازآن به عنوان وسیله ای خنک کننده در فرآیند صنعتی نیز استفاده می شود تا هوا را برای تصفیه فراهم آورد.

همچنین شامل پره یا تیغه ای است که در هوا فعال بوده و می چرخد.

این مونتاژ چرخشی تیغه ای و چرخ دار به عنوان یک پروانه شناخته شده است. پروانه ها در تولید و هدایت هوا نقش تأثیر گذاری دارند.

فن ها در نگاه کلی به دو نوعند :

• هواکش خانگی

• هواکش صنعتی

*

انواع هواکش

همچنین فن ها را بنا به کاربری به گروه های زیر تقسیم می کنند:

• فن های جریان محوری

میزان استفاده این فن ها نسبت به بقیه آنها بسیار زیادتر است. آنها می توانند هرگونه هوای آلوده، گرم و همینطور گازهای خورنده را انتقال دهند.

این انتقال از داخل تونل ها، کارگاه های جوشکاری، ریخته گری، کوره ها و ساختمان های مسکونی و ... انجام می گیرد.

شایان ذکر است که تهویه های جریان محوری، نسبت به سانتریفوژ فشار کمتری را ایجاد می کند.

• فن های سانتریفوژ

این نوع فن برای تهویه و اگزاست هوای معمولی، حاوی غبار، گازهای شامل مواد شیمیایی خورنده و... بکار می رود.

*

هواکش - انواع هواکش - نمایشگاه مجازی ایران

*

شما همراهان و دنبال کنندگان این مطلب می توانید جهت مشاهده و و خرید انواع هواکش،از صفحه هواکش در وبسایت نمایشگاه مجازی ایران دیدن فرمایید.

نمایشگاه مجازی ایران معرفی کننده ی بهترین برندها و شرکت های ارائه دهنده ی هواکش در ایران به همراه لیست قیمت،مشخصات فنی و نمونه پروژه های انجام شده در این زمینه می باشد.

*

هواکش صنعتی - نمایشگاه مجازی

هواکش های صنعتی چه کاربردی دارند؟

هواکش های صنعتی می توانند درجه هوای فضای مورد نظر را در حد متعادلی نگهدارند. استفاده از هواکش صنعتی باعث می شود مواد آلاینده و شیمیایی که امروزه در صنایع مختلف به میزان زیادی استفاده می شوند به بیرون از محوطه هدایت شوند و بوهای نامطبوع در سالن های تولید باقی نمانده و از محیط خارج شود. در هنگام آتش سوزی باعث جابجا شدن هوا شده و باعث کاهش اثرات آتش سوزی می شود. این نوع هواکش های صنعتی حتی میزان رطوبت را در محیط های صنعتی در حد مطلوب نگه دارد. در واقع با استفاده از هواکش های صنعتی کارگران و کارکنان در محیط سالم تری کار می کنند و بازده تولید افزایش پیدا می کند. هواکش ها براساس محلی که مورد استفاده قرار می گیرند انواع مختلفی پیدا کرده اند.

این هواکش ها با به حرکت در آوردن پره ها هوا را به سم خود می کشند و آن ها را در پره ها به حرکت در می آورند و به این ترتیب هوا را جابجا می کنند.

*

هواکش صنعتی - انواع هواکش صنعتی - نمایشگاه مجازی ایران

*

جت فن - نمایشگاه مجازی

جت فن ها همانطور که از اسمشان مشخص است دسته ای از فن های محوری هستند در ساخت این محصول از پروفیل ویژه استفاده شده است. در واقع پروفیل ها در پروانه ها و فرم خاص بدنه قرار دارند و قادر هستند که به سرعت های دورانی بالا برسند و این روند سبب می شود که حجم زیادی از هوا در فضای فشاری بالا جا به جا شود. در واقع جت فن ها در فضای محدود که نیاز به هوادهی زیاد است استفاده می شود.

اجزای اصلی جت فن

حال قصد داریم در خصوص بخش های مهم جت فن ها بیشتر صحبت کنیم.

موتور الکتریکی

موتور الکتریکی بخش مهمی از جت فن ها محسوب می شود و به نوبه خود نقش محرک قوی را ایجاد می نماید. وظیفه اصلی موتورهای الکتریکی در جت فن ها ایجاد چرخش پروانه اصلی است. می دانیم که در جت فن چرخش پروانه بسیار مهم است. به طور کلی بخش زیادی از قیمت جت فن ها به موتور الکتریکی آنها بستگی دارد.

پروانه اصلی

بخش دیگری از جت فن ها مربوط به پروانه اصلی است. پروانه ها عموماً وظیفه تأمین جریان هوای مورد نیاز را دارند. در نظر داشته باشید که سرعت بالای این پروانه ها بسیار مهم است و البته فرم مناسب پروفیل هم نقش مهمی در کارایی بهتر آن خواهد داشت.

بدنه

اگر بخواهیم در جت فن یک بخش را به عنوان شاسی نگه دارنده تجهیزات در نظر بگیرید بدنه دقیقاً همین نقش را ایفا می کند. در واقع بدنه ها به عنوان محافظ برای تمام قطعات هستند. اگر دقت نمایید برخی از جت فن ها دارای طراحی خاصی هستند که سبب شده است است خروجی و ورودی آنها دارای قابلیت تغییر زاویه باشند. وجود تغییر زاویه سبب می شود که تهویه در وضعیت مناسب تری صورت بگیرد.نامی که برای این سبک از جت فن ها در نظر گرفته می شود جت فن های موزی است.

*

جت فن - انواع جت فن - نمایشگاه مجازی ایران

*

شما همراهان و دنبال کنندگان این مطلب می توانید جهت مشاهده و و خرید انواع جت فن،از صفحه جت فن در وبسایت نمایشگاه مجازی ایران دیدن فرمایید.

نمایشگاه مجازی ایران معرفی کننده ی بهترین برندها و شرکت های ارائه دهنده ی جت فن در ایران به همراه لیست قیمت،مشخصات فنی و نمونه پروژه های انجام شده در این زمینه می باشد

.

.

.