چرا باید نرم افزار فست فود تهیه کنیم؟

با توجه به این که هر صنفی نیاز های مختص به خودش را دارد بهتر است که در هنگام خرید نرم افزار دقت کنید و نرم افزار فست فود را به درستی انتخاب نمایید. زمانی که شما یک فست فود تاسیس میکنید در درجه ی اول مهمترن مساله برای شما مدیریت و نظارت کامل بر فست فودتان است. نرم افزار فست فود این امکان را به شما میدهد که هر چه راحت تر و سریع تر بتوانیید،  مدیریت کنید. حتما این سوال برایتان پیش می آید که چگونه یک نرم افزار می تواند مدیریت و نظارت را برای شما راحت تر کند؟! در دنیای امروز تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت است و با صنعت های مختلف ادغام شده است. صنعت رستوران نیز از این قاعده مستثنا نیست. همانطور که میدانید تکنولوژی باعث می شود تا کارها خیلی ساده تر و دقیق تر انجام شوند. بهتر است که برای ماندن در رقابت بین فست فود های دیگر، از تکنولوژی استفاده کنید، که مختص برای فست فود ها نوشته شده است. سپند یکی از شرکت هایی است که سالهاست به بررسی صنعت رستوران پرداخته و با توجه به نیاز های هر صنف(رستوران، فست فود، کافی شاپ و ...) نرم افزار جامعی را به بازار عرضه نموده و همچنین راهکار های نوینی را برای مدیریت بهتر و دقیق تر نیز به مدیران ارائه داده است(در مقالات دیگر به این موارد نیز می پردازیم). شرکت سپند با سالها تجربه در این زمینه کامل ترین نرم افزار فست فود  را به مشتریان خود ارائه می دهد.

نرم افزار فست فود چیست؟ - نرم افزار فست فود سپند

 

نرم افزار فست فود چیست؟

امروزه فست فودها مورد توجه خیلی از مردم قرار گرفته است به این دلیل که بعد از مدتها در خارج از خانه به همراه دوستان خود می خواهید از غذاهایی لذت ببرید که سبک غربی دارند مانند چیزبرگر، پیتزا و .... از طرف دیگری خیلی ها می خواهند در محیط خانه ی خود از این غذاها لذت ببرند در نتیجه فست فودها عموما شامل سفارشات داخل سالن و سفارشات بیرون بر هستند. بنابراین  با توجه به این مساله ، مدیریت بر روی فاکتورها ،سفارشات و ... بسیار سخت می شود. که البته نرم افزار فست فود اینکار را برای شما آسان خواهد کرد. حتما این سوال در ذهن شما نقش بست که چگونه یک نرم افزار فست فود می تواد به شما در مدیریت فست فودتان کمک کند؟! در این مقاله سعی مان بر این است که بتوانیم اتفاقاتی که در یک فست فود از زمان ورود تا ثبت فاکتور یا از زمان تماس تلفنی تا ارسال سفارش رخ میدهد را برای شما بازگو کنیم تا شما بهتر با سیستم  نرم افزار کافی شاپ آشنا شوید.

نحوه ی کار نرم افزار فست فود - نرم افزار فست فود سپند

 

نحوه ی کار نرم افزار فست فود:

حال یک فست فود را در روزهای شلوغ تصور کنید. ازدحام جمعیت در سالن و از طرفی سفارشاتی که از طریق تلفن داده میشوند چگونه می شود  این حجم از داده ها را با دقت زیاد ذخیره کرد به طوری که سفارشی اشتباه نشود. در مرحله ی اول نرم افزار فست فودتان  باید رابط کابری آسانی باشدتا کاربر یا صندوقدار بتواند با هر سطحی از دانش به راحتی با آن کار کند. این امر بسیار مهم است چون راحت و ساده بود رابط کاربری باعث می شود تا صندوقدار در حین گرفتن سفارشات در شلوغی و ازدحام دچار اشتباه نشود و همچنین بتواند سرعت بیشتری در کار خود داشته باشد. سرعت و دقت بالا یکی از مهمترین نکات نرم افزار فست فود است. معمولا در اکثر فست فود ها روال سفارش به این صورت است که مشتری به پای صندوق میرود و از روی منو غذای خود را  انتخاب و سفارش میدهد، صندوقدار نیز سفارش مشتری را نیز به راحتی با انتخاب دسته و منوی غذایی که در نرم افزار تعریف شده، ثبت میکند. بعد از مرحله ی ثبت سفارش در نرم افزار فست فود باید گزینه ی چاپ فاکتور را انتخاب نماید تا فاکتور مشتری صادر شده و آن را تحویل مشتری دهد. همزمان با چاپ فاکتور باید فاکتوری مشابه نیز برای آشپزخانه چاپ گردد تا سفارش در مرحله ی حاظر شدن قرار بگیرد. بعد از چاپ فاکتور برای مشتری، مشتری فاکتور خود را گرفته و پرداخت می نماید و صندوقدار تسویه آن را انجام میدهد. نحوه ی پرداخت مشتری می تواند به صورت نقدی و یا به صورت پرداخت با کارت های بانکی باشد، پس یکی از امکاناتی که نرم افزار فست فود باید داشته باشد این است که باید قابلیت اتصال به دستگاه  کارت خوان را باید داشته  باشد. بعضی از نرم افزارهای کافی شاپ که از امکانات بیشتری برخوردارند و این امکان را به مشتریان میدهد که فاکتور خود را به روش ترکیبی (یعنی هم به صورت نقدی و هم به صورت کارت اعتباری) پرداخت کنند.نرم افزار سپند این امکان را برای مشتریان خود فراهم آورده است. زمانی که مشتری فاکتور خود را تحویل و آن را تسویه میکند وارد سالن می شود و میز خود را انتخاب می کند و منتظر می شود تا سفارشش حاظر شود. حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که مشتری چگونه از حاظر شدن سفارشش مطلع خواهد شد؟ راههای مختلفی برای این منظور وجود دارد که با توجه به میزان سطح تکنولوژی در نرم افزارهای  فست فود مختلف، متفاوت است.در مقاله دو راه معمول را به شما توضیح می دهیم. راه اول استفاده از دستگاه فراخوان است که یکی از معمول ترین راه ها برای مطلع کردن مشتری از حاظر شدن سفارشش است. اکثر فست فود ها از دستگاه فراخوان استفاده میکنند.

بهترین نرم افزار فست فود - نرم افزار سپند

میدیریت فست فود یک کار پیچیده و بسیار سخت است که با کمک گرفتن از تکنولوژی می توانید آن را بسیار راحت تر و دقیق تر  انجام دهید. قسمت دیگری که بسیار مهم است مدیریت و کنترل پیک هاست.

یکی دیگر از قابلیت های نرم افزار فست فود تعریف پیک ها در نرم افزار است. شما میتوانید نام افرادی که به عنوان پیک، برای فست فودتان کار میکنند را در نرم افزار فست فود ثبت کنید. بنابراین هر فاکتوری که به هر پیکی تحویل داده می شود در نرم افزار فست فود ثبت می شود. در نتیجه اینکه هر پیک چه تعداد فاکتوی با چه مبلغی را در روز جا به جا کرده است ، در سیستم ثبت خواهد شد. همچنین جمع کل مبالغی که از طریق پیک ها دریافت شده است را می توان به صورت یکجا مشاهده کرد. با توجه به این موضوع نظارت بر روی پیک ها و عملکردشان، بهتر و دقیق تر انجام می شود.

نرم افزار های فست فودی که در بازار ارائه می شوند باهم متفاوت است. که بهتر است با توجه به نیازتان نرم افزار خودتان را انتخاب نمایید.

نرم افزار فست فود سپند با سالها تجربه در زمینه ی صنعت رستوران قابلیت شخصی سازی برای هر رستوران را دارد. خود نرم افزار فست فود سپند به سه دسته ی متفاوت تقسیم می شود.

  1. نرم افزار فروش پیشرفته
  2. نرم افزار جامع فروش و انبارداری
  3. نرم افزار جامع + حسابداری دوبل

 

.

.

.

.