همه ما روزانه ممکن است از پاور بانک برای شارژ گوشی تلفن همرا خود یا بقیه ویجت ها و دستگاه های الکترونیکی خود مانند ساعت مچی هوشمند یا هندزفری بلوتوث خود استفاده کنیم پس بهتر است بدانیم پاوربانک‌ها درواقع باطری های خاصی می باشند که در یک مدار خاص با شارژ الکتریکی مشخص ، فشرده شده‌اند و آن‌ها به شما اجازه می‌دهند که انرژی الکتریکی را ذخیره نمایید و در زمان لازم از انرژی موجود برای شارژ موبایل یا تبلت یا دیگر لوازم جانبی تلفن همراه خود استفاده کنید.

امروزه استفاده از پاوربانک تقریبا به امری معمول تبدیل شده اند و به عنوان امری ضروری و مورد نیاز برای استفاده کنندگان موبایل و تبلت و پخش کننده‌های پرتابل (قابل حمل) شناخته شده هستند

پاوربانکها برای تمام دستگاههایی که دارای پورت یو اس بی(USB) باشندقابل استفاده هستند و بعضی از آنها پورت میکرو یو اس بی و یو اس بی سی (تایپ سی) و لایتنینگ آیفون را نیز دارا هستند ،بطورمثال: اسپیکرهای پرتابل،سیستمهای GPS ، پلیرهای MP3 ،تلفن های هوشمندوتبلتها میتوانندبا پاوربانک‌ها شارژبشوند.بطورخلاصه هردستگاهی که به کمک پورت USB شارژ می‌کنید را میتوانید با پاوربانک شارژ آن را انجام دهید. فقط نکته مهم این می باشد که فراموش نکنید و توجه داشته باشید که پاوربانک را نیز شارژ نمایید.

پورت های پاورنک را بهتر بشناسید

هر پاور بانک یک سوکت مینی (میکرو یو اس بی،تایپ سی،لایتنینگ)متناسب با نیاز شما را داراست. قبلا تنها یک درگاه مینی میکرو یو اس بی داشت ولی الان انواع درگاه های مناسب با گوشی های مختلف را داراست و همچنین سوکت USBنیز در آن وجود دارد.

ظرفیت‌ پاوربانک مهم تر است یا اندازه آن؟

ظرفیت پاوربانک درواقع به میزان توانایی پاوربانک در ذخیره انرژی الکتریکی درمقایسه میلی آمپر را گویند.بنابرظرفیت پاوربانک‌ها میتوان دستگهای متفاوتی را با آن‌ها شارژ نمود، طور مثال یک پاوربانک ۱۵۰۰ میلی آمپر جهت شارژ یک موبایل هوشمند با صفحه ای متوسط مناسب می باشند ولی اگر برای شارژ دستگاههایی با مصرف الکتریکی بالاتر مانند تبلتها و گوشی های هوشمند بزرگ مورد استفاده قرار گیرند،نیاز به شارژ چندباره دارند. جهت شارژ دستگاه‌های که نیاز به میلی آمپر بیشتری جهت شارژ کامل دارند بایستی از ظرفیتهای بالاتر پاوربانک نظیر ۸۰۰۰ ،۱۰۰۰۰ یا ۱۲۰۰۰ میلی آمپر ساعت یا بیشتر استفاده نمود.

یک پاور بانک چند بار گوشی را شارژ میکند؟

درواقع اینکه یک پاور بانک چند بار میتواند گوشی شما را شارژ کند بستگی به ظرفیت پاور بانک شما و باتری تلفن همراه شما دارد. شاید فکر کنید اگر شما یک پاور بانک 20 هزار میلی آمپر داشته باشید و یک گوشی 4 هزار میلی آمپر میتوانید گوشی خود را 5 بار شارژ کنید ولی این تصور غلط است چون با هر بار شارژ کردن مقداری از انرژی در کابل های ارتباطی شما هدر میرود پس بهتر است برای پاور بانک خود یک کابل کوناه یا اصلاحا یک کابل پاوربانکی تهیه کنید برای تهیه این نوع کابل میتوانید از فروشگاه های معتبر اینترنتی لوازم جانبی مانند دیجی فرست استفاده کنید.

طول عمر طبیعی یک پاور بانک چقدر است؟

این سوال ذهن بسیاری از کاربران پاوربانک را به خود مشغول کرده است،جهت پاسخ دادن به این سوال توجه شما را به پاسخ به دوسوال مهم و دارای اهمیت جلب میکنیم: ۱- تعداد دفعات شارژ و تخلیه شارژدریک پاوربانک که این امربر روی مدت زمان قابل استفاده بودن یا Lifetime آن تاثیرگذار می باشد. ۲- مدت زمان نگه داری شارژ توسط پاوربانک درهنگام عدم استفاده ازآن.

کابل شارژر پاور بانک

در هنگام خرید اکثر پاور بانک ها یک کابل شارژر با درگاه micro usb به usb همراه آن است.که برای شارژ شدن خود پاور بانک الزامی است .ولی برای گوشی خود شما اگر از درگاه micro usb پشتیبانی نمیکرد و شما الزام به خرید کابل پاور بانک مورد نیاز خود میشوید مانند کابل شارژر پاوربانک USb-C یا لایتنینگ مناسب برای (آیفون) را خریداری بکنید . کابل شارژر پاوربانکی با کابل شارژری که برای گوشی خود استفاده میکنید فرق هایی دارد، کابل پاوربانکی ،کوتاه است و سرعت شارژ کردن گوشی و شاؤژ کردن پاور بانک را افزایش میدهد و بدلیل کوتاه بودن آن امکان پیچیده شدن آن در کیف و یا خراب شدن آن کمتر است و بهت است برای بهتر شارژ شدن گوشی خود با پاوربانک از کابل مخصوص خود آن استفاده کنید. مجموعه دیجی فرست مدل های پاوربانک با ظرفیت های متنوع را وارد بازار کشورکرده است که میتوانید در صورت نیاز خود بصورت تکی و عمده از پخش لوازم جانبی موبایل دیجی فرصت نسبت به خرید خود اقدام کنید.

.

.