هود آشپزخانه یکی از وسایل بسیار مورد نیاز هر خانه ای است. وظیفه اصلی هود حذف بو های بد در هنگام غذا پختن است. علاوه بر این برای سلامتی هم مفید است. هود آشپزخانه با حذف چربی ها و مواد آلوده سبب سالم نگه داشتن محیط آشپزخانه شما می شود. هود یک وسیله بسیار ضروری است. تنها کافی است یکبار بدون روشن کردن آن غذایی در آشپزخانه سرخ کنید. تفاوت را احساس

خواهید کرد. مدل های متفاوتی از هود وجود دارد نظیر: زیر کابینتی، شومینه ایی، مخفی و جزیره ای. قطعا هر مدل کارآیی خاص خودش را دارد. وابسته به طراحی کابینت های آشپزخانه معمولا نوع آن را مشخص می کنند. همچنین سلیفه ها متفاوت است و افراد مختلف مدل های متنوع را می پسندند. مطلبی که در ادامه آمده است به شما کمک می کند تا با مزایا و معایب هر قسمت آشنا شوید

 

انواع هود

 1. هود زیر کابینتی
 2.    هود دیواری (هود شومینه ای)
 3.   هود جزیره ای
 4.    هود مخفی

 

هود ها از نظر نوع مکش هوا ،به دو دسته  تقسیم می شوند:

 1. دارای خروجی هوا و بدون خروجی هوا
 2.  هود هایی که دارای خروجی هوا هستند، کیفیت و کارایی بهتری دارند. هود هایی که خروجی هوا ندارند از فیلتر زغالی برای جمع آوری بخار و... استفاده می کنند.

 

هنگام خرید هود به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 1. نوع تهویه
 2. قدرت مکش
 3. سرعت مکش
 4. کم صدا بودن
 5. ابعاد هود
 6. سبک هود
 7.  سنسور دار
 8. کنترل دار

هود آشپزخانه

 

هود مخفی یا توکار

ظاهر آشپزخانه نقش مهمی در زیبایی فضای خانه دارند. مخصوصا خانم حساسیت بسیار زیادی روی طراحی و شیک بودن آشپزخانه خود دارند. مخفی بودن هود آشپزخانه به شما کمک می کند تا ظاهر یک دست تری داشته باشید. این مدل طرفداران بسیار زیادی دارد. از جمله دلایل آن می توان به این اشاره کرد که جای کمتری را اشغال می کند و شما می توانید کمد بیشتری برای قرار دادن وسایلتان داشته باشید. این یک ویژگی منحصر به فردی که افراد را طرفدار این مدل کرده است و الا هود مخفی با سایر هود ها تفاوت چندانی ندارد. میزان مکش، قدرت موتور هود مخفی مانند سایر هود های آشپزخانه است.

 

برای دیدن انواع هود و خرید آن، سری به فروشگاه آنلاین چلونگر بزنید ،فروشگاه چلونگر یکی از بهترین ارائه دهندگان کالای تخصصی ساختمان می باشد.

 

 

.